خم کن میلگرد | دستگاه خم کن میلگرد | قیمت دستگاه خم کن میلگرد

rebar-bender

خم کن میلگرد

میلگرد یکی از مصالح مهم ساختمانی می باشد که معمولا در شاخه های 12 متری از بازار خریداری می شود و برای استفاده از آن باید به قطعات کوچک تر و شکل های مختلف تقسیم شود. فارس خاموت برای تغییر شکل میلگرد، دستگاه خم کن میلگرد را پیشنهاد می کند. اهمیت قیچی و خاموت شاکری باعث می شود که میلگرد به صورت سرد خم شود، میلگردها یا به صورت دستی و یا توسط دستگاه برقی خم کن میلگرد خم می شوند.

خم کردن میلگرد

از آنجایی که فرآیند خم کردن میلگرد به صورت سرد انجام می شود باید میلگردها توسط ماشین دارای فلکه خم کن و به شکل مکانیکی و با سرعت ثابت از دستگاه عبور داده شوند تا شعاع انحناء ثابتی روی میلگرد به وجود بیاید. قطر فلکه های دستگاه خم کن برقی اتوماتیک میلگرد بستگی به نوع فولاد مورد استفاده دارد. سرعت خم کردن میلگردها نیز باید با نوع فولاد و دمای محیط هماهنگ باشد، به همین منظور از خم کردن میلگردهای با دمای پایین تر از منفی 5 درجه سلسیوس اجتناب می شود.
به جز موارد خاصی که ناظر پروژه اجازه می دهد نمی توان برای شکل دهی مجدد به میلگردها، خم ها را باز و بسته کرد در مواردی هم که این کار انجام می شود حتما باید میلگردها بازرسی و کنترل شوند تا ترک نخورده باشند. هم چنین خم کردن میلگردهایی که یک سر آن ها درون بتن قرار گرفته منوط به مجوز ناظر یا طرح ریزی قبلی می باشد. خم شدن میلگردها پس از برش باید طبق نقشه اجرایی پروژه باشد.
دستگاه-خم-کن-میلگرد
دستگاه-خم-کن-برقی-اتوماتیک-میلگرد
دستگاه-خم-کن-برقی-میلگرد

دستگاه خم کن دستی میلگرد

برای خم کردن میلگردهایی با ضخامت کمتر از 12 میلی متر می توان از آچار دستی کمک گرفت. این آچارها را هم می توان از بازار تهیه کرد و هم با جوش زدن دو قطعه میلگرد 5 سانتی متری و به فاصله 5 سانتی متر از هم، روی یک میلگرد بلند به عنوان دسته آچار به شکل F درست کرد. قیچی و خاموت شاکری دراین روش بعد از مشخص شدن طول مورد نیاز، میلگرد را روی میز آرماتوربندی قرار داده و با استفاده از فلکه خم کن انتهای میز میلگرد حول آن توسط آچار خم داده می شود.
در میز دستگاه خم کن دستی میلگرد غلطک هایی تعبیه می شوند که حرکت میلگرد را در یک مسیر مستقیم آسان می کنند. نکته ای که حائز اهمیت است صاف بودن میلگرد می باشد، پس از خم شدن نیز میلگردها باید در یک صفحه بوده و حالت سه بعدی نداشته باشند در صورت مهارت آرماتوربند می توان مطمئن شد که آرماتورهای تولید شده کیفیت لازم را دارا باشند.
امروزه نیز دستگاه هایی در اختیار عموم قرار گرفته که در آن ها برای خم کردن میلگرد در دستگاه خم کن دستی یک نفر به عنوان اپراتور، میلگرد را روی دستگاه قرار می دهد سپس با استفاده از اهرم مخصوصی که در دستگاه خم کن میلگرد فارس خاموت تعبیه شده با فشار، میلگرد خم می شود.

دستگاه خم کن برقی میلگرد

برای خم کردن میلگردهای با قطر بالاتر از 12 میلی متر از دستگاه هایی استفاده می شود که معمولا برقی یا دیزلی هستند هر چند خم کردن میلگردهای با قطر پایین تر اما با حجم بالا نیز توسط این دستگاه ها انجام می شود. به کمک دستگاه خم کن برقی اتوماتیک میلگرد می توان آرماتورهای با قطر مختلف را به شکل دلخواه خم کرد. سرعت و دقت خم کن برقی نسبت به خم کن دستی بیشتر است زیرا دستگاه خم کن برقی میلگرد صفحه گردشی به همراه تعدادی شیار دارد که با یک پدال کنترل می شود و با عبور میلگرد روی صفحه و داخل شیارها و فشار وارد شده به میلگرد تغییر شکل و خم شدن حاصل می شود، فارس خاموت در خم سه بعدی هم میلگردها با عبور از بین چرخ دنده هایی با فاصله و شکل قابل تنظیم به حالت دلخواه در می آیند و کمی با حالت دوبعدی متفاوت می باشند.
قدرت دستگاه خم کن اتوماتیک میلگرد بر اساس قطر میلگرد یا تعداد میلگردی که همزمان خم می شوند متفاوت می باشد به عنوان مثال دستگاه خم کن میلگردی که آرماتور با قطر 32 میلیمتر را خم می کند می تواند چندین میلگرد با قطر 12 میلیمتر را خم کند.

دستگاه خم کن میلگرد مدل GX185

دستگاه خم کن میلگرد مدل GX185 دارای الکتروموتور سه فاز بوده و از گیربکس صنعتی ترکیبی بهره می برد. در زمان استفاده از دستگاه خم کن برقی میلگرد باید اصول و موازین ایمنی را رعایت کرد تا سلامت افراد حفظ گردد.
قیچی و خاموت شاکری با ارائه بهترین دستگاه های خم کن اتوماتیک آرماتور کار خم کردن میلگرد در پروژه ها را راحت کرده است. فارس خاموت به عنوان مرجع فروش و اجاره دستگاه خم کن میلگرد در کشور توصیه می کند از روش سرد برای خم کردن آرماتور استفاده شود تا مقاومت میلگردها کاهش نیابد.
دراستفاده از خم کن برقی میلگرد باید به پرسنل توصیه های لازم گوشزد شود تا دقت کافی به خرج دهند و از روش های مکانیکی برای خم میلگرد استفاده گردد تا محصول نهایی دارای انحنای ثابتی باشد. 
دستگاه خم کن میلگرد مدل GX185 دارای تابلو برق کامل قدرت و قابلیت نصب توپی جهت حلال زدن را دارا می باشد. وزن تقریبی دستگاه خم کن میلگرد 560 کیلوگرم و ابعاد آن 110*110*85 می باشد.

قیمت دستگاه خم کن میلگرد

قیچی و خاموت شاکری اصرار دارد علاوه بر قیمت دستگاه خم کن میلگرد کیفیت آن نیز نسبت به دستگاه های مشابه در بازار برای مشتریان خود مقرون به صرفه باشد، بنابراین شما عزیزان می توانید با خیالی آسوده سفارشات خود را از فارس خاموت تهیه کرده و از هزینه های زائد و بعضا بی فایده برای پروژه خود جلوگیری نمایید. از دیگر ویژگی های خم کن میلگرد انعطاف پذیری و طراحی آن مطابق نیاز روز جامعه می باشد. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات مفید درباره دستگاه خم کن میلگرد با ما تماس بگیرید.
شاکری 09373673759 - 09123673759
بهروزی 09123673996
مجموعه فارس خاموت با بیش از دو دهه فعالیت در زمینه فروش دستگاه های مختلف خم، برش و سایر خدمات مرتبط با کاربری انواع میلگرد و استفاده از متخصصان با تجربه و متعهد با مدیریت آقای شاکری در حال خدمت رسانی به هم وطنان عزیز می باشد
Designed by netdes.ir
© 2023, FarsKhamoot